Pohledový beton

Facebeton pohledová stěrka
Popis produktu

Hledáte moderní krásu povrchu stěn nebo podlah ve špičkové kvalitě? Krásu spojenou s odolností, která Vás zaujme, a která ve Vás zanechá  jedinečný dojem? Pak máme pro Vás ideální řešení v naší pohledové stěrce zvané Facebeton.
Je to povrch, který imituje dnes tak oblíbený pohledový beton a je šitý na míru  moderním a  zajímavým úpravám ploch v interiéru i exteriéru. Pohledová stěrka Facebeton dodá Vašemu prostoru nadčasový vzhled a dá vyniknout Vámi zvoleným doplňkům, které v kombinaci s naší pohledovou stěrkou Facebeton mohou zapůsobit originálním a jedinečným dojmem.
Facebeton pohledovou stěrku lze nanášet na jakýkoliv povrch a to ve velké barevné škále dle našeho vzorníku Europe. Nespornou výhodou  Facebetonu je jeho použití jako alternativa k běžně používaným obkladům a dlažbám.

Společnost MUREXIN vyvinula tuto svoji vlastní technologii pro pohledovou stěrku Facebeton již v roce 2012. Facebeton je naše vlastní know-how, jehož vlastnosti neustále zdokonalujeme.

Chceme Vám ukázat, že Facebeton má využití téměř všude a z jeho krásy se Vám může až tajit dech. Pohledové stěrce Facebeton to sluší kdekoliv, ať se jedná o moderní interiér domů a bytů, nebo například o zahradní prvky v exteriéru. V podobě pohledové stěrky Facebeton Vám přinášíme do Vašeho domova kus jednoduché elegance.

O výrobci

Murexin spol. s r.o. (také Murexin CZ)  je dceřinou společností Murexin AG ve Wiener Neustadt v Rakousku.
Na českém trhu působí od roku 1996. Murexin je partnerem v oblasti Podlah, Obkladů, stavební chemie, Nátěrů a Zateplení budov. V každé této oblasti nabízí Murexin perfektně sladěné výrobky pro profesionály a kutily. K paletě služeb patří krátké dodací lhůty, flexibilní velikosti obalů, školení pro zákazníky, posouzení kvality podkladů včetně stavebně technických zkoušek. Murexin je perfektní partner všude tam, kde je požadována vysoká kvalita, rozsáhlý sortiment a kompetentní služby.

Rady

Příprava podkladu pod FACEBETON
Systém lze úspěšně aplikovat prakticky na všechny běžné stavební podklady, jako beton, anhydrit, vápenocementové a sádrové omítky, konstrukční dřevoštěpkové a dřevovláknité desky (OSB, MDF, Durelis atd.), sádrovláknité desky ( Fermacell, Rigips atd.), sádrokarton, umakart, stávající obklady a dlažby, ocel a sklo. Výjimkou jsou prakticky všechny druhy plastů.

Pro různé typy podkladů a stupně zatížení je potřeba volit různé způsoby přípravy podkladu, zejména je nutno charakteru podkladu přizpůsobit typ použité penetrace, nebo adhezního můstku. Ideální přípravou podkladu před aplikací na stěny, která zajistí stabilitu, stejnoměrnou nasákavost, přídržnost a neovlivní negativně samotné tuhnutí a zrání stěrek je flexibilní lepící stěrka vyztužená sklotextilní síťovinou. Na podlahy je optimálním řešením použití kvalitní, tj. dostatečně pevné nivelační hmoty (C25/F7).

Rovinnost podkladu před aplikací systému FACEBETON
Rovinnost finální povrchové úpravy je velkou měrou dána rovinností podkladu. Je nutné vzít v úvahu, že stěrka FACEBETON na bázi cementu se nanáší v celkové minimální tloušťce od 1,5 do 2 mm, stěrka FACEBETON na bázi epoxidu se pak aplikuje v celkové minimální tloušťce od 1 do 1,5 mm. Proto je nutné dokonalé vyrovnání a sjednocení podkladu již při jeho přípravě (viz výše).
Celková konečná rovinnost povrchu by neměla vykazovat větší odchylky než 2 mm/2 m.

Uzavření povrchu FACEBETON
Stěrka na cementové bázi má otevřenou strukturu a je tedy nasákavá. Vzhledem k požadavkům na odolnost vůči vodě, mastnotám, vnikání nečistot, následné údržbě a omyvatelnosti existuje celá škála možností, kterak stěrku uzavřít.
Výsledný efekt může být matný, polomatný nebo lesklý. Struktura může být difúzně otevřená nebo naopak zcela uzavřená. Zejména však u podlah je nutné dbát na dostatečnou mechanickou a chemickou odolnost a zvolit vhodnou ochranu proti poškození povrchu. Stěrka FACEBETON na bázi epoxidu vykazuje i bez uzavření značnou mechanickou odolnost proti poškrábání, vysokou pevnost v tlaku > 50 MPa a také vysokou odolnost vůči chemikáliím a agresivním čistícím prostředkům. Je proto ideální variantou nejen na podlahy, ale také do koupelen, nebo sprchových koutů. Vizuální charakter a trvanlivost epoxidových stěrek lze také upravovat pomocí několika pečetících a údržbových přípravků.